Застереження, інформація та інструкції для Заявників до міжнародного Реєстру збитків
 1. Ця форма Заяви призначена для подання Заяв до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України ("Реєстр").
 2. Рішення про те, чи може Ваша Заява бути внесена до Реєстру, приймається Радою Реєстру. Таке рішення не означає, що Заяву було розглянуто по суті або проведено її оцінку, присуджено будь-яку компенсацію або встановлено, що Вам має бути здійснена будь-яка виплата. Розгляд Вашої Заяви по суті та присудження будь-якої компенсації буде здійснюватися майбутнім компенсаційним механізмом (в розумінні Статуту Реєстру), який належить створити.
 3. Перед поданням Заяви рекомендовано ознайомитися з інформацією про Реєстр на його вебсайті www.RD4U.claims або www.RD4U.coe.int, а також з різними правилами та інструкціями, пов'язаними з поданням Заяви, зокрема, з Правилами подання, обробки та внесення Заяв, а також з відповідями на Поширені запитання.
 4. Усі Заяви повинні подаватися з використанням Форм Заяв, затверджених Реєстром для кожної категорії Заяв. Ця Форма Заяви призначена для подання фізичними особами Заяви про пошкодження або знищення житлового нерухомого майна, яке було заподіяно 24 лютого 2022 року або після цієї дати на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів внаслідок міжнародно-протиправних діянь Російської Федерації в Україні або проти України – Заяви категорії А3.1. Якщо Ви бажаєте подати Заяву щодо іншого виду збитків, втрат або шкоди, Вам слід скористатися Формою Заяви для відповідної категорії заяв.
 5. Заяву необхідно подати до Реєстру через систему "Дія" – або через мобільний додаток "Дія", або через вебпортал www.diia.gov.ua. Реєстр опрацює та розгляне Заяву та підтверджуючі докази і прийме рішення про те, чи підлягає Ваша заява внесенню до Реєстру. Ви будете проінформовані про рішення Реєстру в установленому порядку через систему "Дія".
 6. Ви повинні будете надати певну інформацію та докази на підтримку Вашої Заяви, включаючи підтвердження Вашої особи та підтвердження Вашого права власності на майно. Деяка інформація буде отримана з різних існуючих електронних джерел. Ви зможете подати додаткову інформацію та завантажити файли з доказами на підтримку Вашої Заяви, якщо вони відповідають технічним вимогам Реєстру. Ви матимете можливість перевірити всю інформацію до того, як вона буде подана до Реєстру.
 7. Ми рекомендуємо Вам надати всі відповідні докази на підтримку вашої Заяви. До них відносяться будь-які документи, записи, заяви, фотографії або інші матеріали, які сприятимуть обробці та розгляду Реєстром вашої Заяви.
 8. Вам буде запропоновано надати інформацію про Вашу особу як Заявника, майно, про яке йдеться, в тому числі Ваше право власності на майно, інформацію про Вашу заяву до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (якщо Ви подавали таку заяву), інформацію про те, як саме майно було пошкоджено або знищено, опис та оцінку пошкодження та знищення, а також інформацію про орієнтовний розмір вимоги Вашої Заяви.
 9. Деяка інформація буде доступна Вам автоматично, іншу інформацію та докази Вам буде запропоновано ввести вручну. Наприкінці Форми Заяви Ви матимете можливість надати будь-яку додаткову інформацію та докази (файли), якщо вважатимете за потрібне.
 10. Вам не обов'язково завершувати заповнення Заяви одразу, ви можете зберегти чернетку Заяви та заповнити її пізніше. Однак чернетка Заяви зберігатиметься в системі Дія лише п'ять днів і буде видалена, якщо Ви не заповните та не подасте Заяву протягом цього часу. Якщо Вашу Заяву буде видалено, Вам потрібно буде розпочати процес з самого початку. Тому бажано подбати про те, щоб уся необхідна інформація була підготовлена і доступна для Вас.
 11. Ви повинні переконатися, що файли, які подаються як частина Вашої Заяви, є доступними, читабельними і не заражені комп'ютерними вірусами або будь-яким шкідливим програмним забезпеченням. Якщо Реєстр виявить, що подані Вами файли недоступні, нечитабельні або заражені, Ваша Заява може бути не внесена до Реєстру.
 12. Подаючи свою Заяву та підтверджуючі докази та інформацію, Ви погоджуєтеся на передачу персональних даних до Реєстру та уповноважуєте Реєстр зберігати, обробляти та передавати такі персональні дані відповідно до Правил Реєстру про захист персональних даних та конфіденційність.
 13. Подаючи Заяву, а також докази та інформацію, що її обґрунтовують, Ви підтверджуєте, що вони достовірно відображають Вашу особу як Заявника, Ваше право на подання Заяви та зміст Заяви. Якщо Ви вказали суму Заяви, Ви підтверджуєте, що вона не є свідомо перебільшеною. Ви розумієте, що подання неправдивої або перебільшеної Заяви, а також явно необґрунтованої Заяви може призвести до того, що Ваша Заява не буде внесена до Реєстру.