У вересні 2019 року Мінцифра презентувала бренд цифрової держави — Дія і поставила за мету оцифрувати 100% послуг, які надає держава.
Для того, щоб зекономити кошти платників податків, в Міністерстві створили державне підприємство Дія, основною задачею якого є розробка і оцифрування послуг для порталу та мобільного застосунку. Таке рішення дозволить зекономити щонайменше 2 млрд гривень на проведення тендерів, тим самим знижуючи корупційні ризики розкрадання цих коштів.
До речі, стосовно тендерів: за чотири місяці 2019 року Міністерство цифрової трансформації скасувало сумнівні тендери на 373,5 млн грн. І це не беручи до уваги економію за рахунок залучення Мінцифрою донорських грошей та спільних партнерських проєктів.
Два тижні тому команда Мінцифри запустила мобільний застосунок Дія, до речі, з державного бюджету на реалізацію проєкту, розробку, дизайн та захист інформації пішло 0 гривень. Команда залучила кошти від міжнародних донорських організацій, що підтримують Україну.
У Бюджеті на 2020 рік ані на впровадження застосунку, ані на портал Дія, ані на платформу Цифрової Освіти, ані на оцифрування послуг грошей у бюджеті не закладено. Лише 30,8 млн грн на підтримку сайтів та серверів, які працювали і раніше.
Виходячи з того, що Держпідприємство Дія визначене як технічний адміністратор інтегрованої системи електронної ідентифікації, було залучено 73,58 млн грн для виконання програми завдань Уряду. Додаткових коштів з бюджету це рішення не потребує, оскільки гроші міністерство перерозподілило з Національної програми інформатизації, які би могли витрачатися неефективно.
Ці гроші, порівняно з іншими витратами держбюджету, не великі. Відверто кажучи, команді Мінцифри іноді соромно, що така прогресивна сфера діяльності потребує копійки, тому іноді наше міністерство називають стартапом. Але ми докажемо, що наш маленький стартап принесе великі результати і залучить не один мільярд в економіку України!
ви можете вільно користуватися ним.
цей браузер
- Windows
цей браузер
- Mac OS