З 24 лютого 2022 року на порталі та в застосунку Дія було запущено 49 сервісів. А сама Дія стала інструментом для швидкої взаємодії українців з державою навіть у найскладніших ситуаціях. Про це в студії каналу «Ми – Україна» розповів керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік.
«Я точно відчуваю, що за цей рік незламності Мінцифра виправдала покладені надії. Ми почали працювати вже 25 лютого над новими сервісами. У перші дні вторгнення розуміли, що в людей немає часу чекати на якісь рішення. Люди евакуюються в інші регіони, в них є проблеми з документами на блокпостах, з виїздом за кордон. Зараз треба купувати обладнання для військових. Перед нами постала велика кількість задач і ми їх виконали. За рік повномасштабної війни запустили 49 сервісів, більшість яких актуальні під час воєнного стану. Дія стала мультифункціональним продуктом та закрила більшість потреб українців», – зазначив Мстислав Банік.
Він підкреслив, що найбільше пишається можливістю у Дії донатити на ЗСУ. Це безпрецедентний досвід, коли через державний застосунок громадяни можуть донатити на підтримку захисників та захисниць. Серед важливих сервісів Мстислав Банік також відмітив чатбот єВорог, послуги для ВПО та бізнесу, можливість купувати військові облігації у застосунку. І, звичайно, зазначив про експорт Дії в Естонію.
Також керівник із розвитку електронних послуг поділився, хто є користувачами Дії.
«В Дії більша частина користувачів — це доросле населення України. Найбільша вікова група — 35-44 роки. Але цікаво, що користувачів 55+ років — приблизно 4,7 мільйони людей. Коли закордонні колеги питають: як залучити користуватися такими продуктами людей старшого віку? Я відповідаю: запускайте для них сервіси», — резюмував Банік.
Також у випуску Мстислав Банік розповів про обмін лампочок через Дію, як проходять бета-тести нових послуг, на які сервіси чекати найближчим часом та скільки людей працють над продуктом. Крім того, Банік розказав про запуск першого державного подкасту «Цифра», який Мінцифра представила минулого тижня. Подкаст можна подивитися на YouTube-каналі Дії.
Подивитися включення Мстислава Баніка на каналі «Ми – Україна» можна тут:
ви можете вільно користуватися ним.
цей браузер
- Windows
цей браузер
- Mac OS