до 5 хвилин
до 30 робочих днів
безоплатно
Тут ви можете надіслати заяву про отримання виплати на відновлення житла для тих, хто постраждав від збройної агресії росії. Також, ви можете повідомити про завершення ремонтних робіт.
1. Натисніть Подати заяву. Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті на порталі diia.gov.ua.
2. Виберіть об'єкт, за який хочете отримати компенсацію.
3. Дайте відповіді на анкетні запитання.
4. Зазначте свій рахунок єВідновлення, якщо ваще майно було пошкоджено або знищено та ви обрали грошові кошти як вид компенсації. При наявності знищеного майна, яке не є приватним будинком, крок із вибором типу компенсації буде відсутній і заява буде подана на отримання житлового сертифіката.
5. Перевірте та підпишіть заяву. Якщо у пошкодженого житла є співвласники, вони теж мають підписати заяву. Якщо майно було знищене, приєднання до заяви співвласників не є обов'язковим. Кожен співвласник може отримати компенсацію в рамках подачі окремих заяв.
6. Після того як завершите ремонтні або будівельні роботи, прозвітуйте про це.
Для отримання послуги офлайн можна звернутися до ЦНАПу або нотаріуса. Для цього вам знадобляться:
- РНОКПП та паспорт;
- попередньо подане інформаційне повідомлення про пошкоджене або знищене майно;
- номер документа, що підтверджує пільгову категорію (у разі її наявності);
- електронна пошта;
- фото ремонту та купленої будівельної продукції, якщо ви звітуєте про завершення ремонту чи будівельних робіт або їх проміжного етапу.
У разі наявності бажання спільної подачі заяви на отримання компенсації за знищене майно із співвласниками, необхідна їх присутність.
Комісія опрацює заяву та призначить дату огляду майна для встановлення суми компенсації за пошкоджене майно. Призначення житлового сертифіката або грошової компенсації за знищене майно.
Після огляду майна комісія встановить суму компенсації. Кошти надійдуть на картку єВідновлення заявника у випадку якщо майно було пошкоджено. При наявності знищеного майна після призначення компенсації, всім співвласникам майна необхідно відмовитись від прав власності на нього та почати пошук житла для використання житлового сертифіката чи зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт при отриманні грошової компенсації для будівництва на власній земельній ділянці.
При огляді майна комісією потрібно надати довідку про несудимість, яку можна замовити за посиланням, згоду співвласників (за їх наявності) та документ, що підтверджує пільгову категорію, якщо така була вказана в заяві.
Допомога недоступна для людей, які підпадають під санкції від держави або мають судимості за злочини проти національної безпеки України. Це також поширюється на їхніх спадкоємців.
Так. Витратити кошти можна виключно на ремонт пошкодженого майна або на будівництво будинку на власній земельній ділянці, якщо майно було знищено. Строк витрати коштів залежить від категорії пошкодження.
Можливість подати заяву відсутня, якщо майно знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Подача заяв на територіях активних бойових дій доступна.
Громадяни, яким погодили виплату до 200 тис. грн (Категорія А) подають фінальний звіт про виконані роботи. Громадяни, яким погодили виплату більше 200 тис. грн (Категорія Б) повинні подати спочатку проміжний звіт, про витрату коштів першого траншу, а вже потім фінальний після витрати другого.
У майбутньому з'явиться можливість подачі звітів про хід будівництва при отриманні грошової компенсації на відбудову на власній земельній ділянці.
Зверніться до підрядників, що виконують будівельно-ремонтні роботи, зареєстровані за МСС-кодами 1520, 1711, 1731, 1740, 1750, 1761, 1771, 8911. Перевірити, чи підтримує компанія програму, можна на сайті єВідновлення.