~ 10 хвилин
10 днів
безкоштовно
Тут можна подати Заяву на видачу будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
1. Вам знадобиться кваліфікований електронний підпис (КЕП).
2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього вам знадобиться:
-
скан-копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію, або заповіту, у разі якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
-
скан-копія документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, у разі якщо право власності на об'єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту);
-
інформація про наявність у межах земельної ділянки режимоутворюючих об'єктів культурної спадщини та обмеження у використанні земельної ділянки у разі здійснення нового будівництва об'єкта (за наявності);
-
Номер ЄДЕССБ або скан-копія проєкта будівництва (за наявності);
-
-
Скан-копії ескізних намірів забудови, що містять:
- місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці,
- відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд;
- всі фасади об’єктів;
- плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів;
- перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування.
4. Заява сформується автоматично, після підписання направиться до уповноваженого органу містобудування та архітектури за місцезнаходженням земельної ділянки.
5. Зверніть увагу! Якщо земельна ділянка має кілька власників — усі вони отримають сповіщення на електронну пошту про підписання заяви.
Зверніть увагу! Копії документів, необхідні для отримання послуги, мають бути надані у форматі PDF в якості, достатній для прийняття рішення архітектором.
1. Якщо ви не хочете або не можете подати заяву в електронній формі, ви можете звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг. Для цього вам знадобляться наступні документи:
1. Ваш паспорт та ідентифікаційний код;
2. Заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних, завантажити заяву можна тут;
3. Засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;
4. ескізні наміри забудови, що містять:
-
місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці,
-
відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, (схема намірів забудови земельної ділянки, масштаб 1:500)
-
всі фасади об’єктів
-
плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів
-
перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо;
5. Проєкт будівництва (за наявності);
6. Засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
2. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП, ви можете безпосередньо звернутись до уповноваженого органу містобудування та архітектури. Якщо документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа, що підтверджують повноваження представника.
3. Зверніть увагу! Якщо заявник іноземець або особа без громадянства — документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт.
Після подання заяви її статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи відмову в реєстрації також з’явиться в кабінеті громадянина і на електронній пошті.
Як тільки будівельний паспорт буде зареєстровано — запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію будівельного паспорта можна за допомогою Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Після отримання будівельного паспорта ви можете подати повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорту.
Будівельний паспорт - документ, який визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.