~ 2 хвилини
У день подання заяви. Реєстраційна дія буде проведена після відновлення роботи реєстру ЄДР
Безоплатно
Тут ви можете подати заяву на припинення ФОП онлайн.
Після надсилання заяви її отримає Державна податкова служба та внесе відповідні відомості до своїх інформаційних систем у день отримання заяви. Після цього заяву розгляне державний реєстратор, а реєстраційну дію буде проведено після відновлення роботи реєстру ЄДР.
Зверніть увагу: Державна податкова служба здійснить зняття підприємця з обліку за датою подання заяви.
1. Натисніть Подати заяву, авторизуйтеся або зареєструйтеся в кабінеті громадянина.
2. Перевірте відомості про себе для отримання послуги та підпишіть заяву Дія.Підписом або іншим електронним підписом фізичної особи.
3. Заяву буде надіслано до Державної податкової служби для зняття з обліку в день подання заяви. Державний реєстратор проведе реєстраційну дію в реєстрі ЄДР після відновлення його роботи.
4. Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина у розділі Послуги — Замовлені послуги. Сповіщення про результат також надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу.
Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін щодо ФОП можна буде отримати в кабінеті громадянина у розділі Отримані документи після проведення реєстраційної дії в реєстрі ЄДР.
Якщо ви працювали за спрощеною системою оподаткування, вас буде виключено з реєстру платників єдиного податку та реєстру платників ПДВ. З цього моменту ваш ФОП вважається закритим.
1. Сплатіть податки.
Якщо ви працювали за спрощеною системою оподаткування, необхідно сплатити єдиний податок за місяць, у якому закрили ФОП, або за квартал, якщо перебували у 3-й групі єдиного податку.
Якщо працювали за загальною системою, то протягом 10 днів після подання звітності сплатіть податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Незалежно від вашої системи оподаткування, необхідно сплатити Єдиний соціальний внесок за місяць, у якому закрили ФОП.
2. Закрийте банківський рахунок підприємця.
Зверніться до банку, у якому відкрито рахунок ФОП, та закрийте його.
3. За необхідності анулюйте ліцензію.
Зверніться до органу, який видав ліцензію, для її анулювання.
Щоб отримати електронний підпис, зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів. Заповніть реєстраційну форму, надайте паспортні дані та номер платника податків. Вартість послуги становить близько 200 гривень, але може відрізнятися залежно від центру сертифікації. Повний перелік центрів можна знайти за посиланням.
Також електронний підпис можна отримати:
• У ПриватБанку: клієнти банку можуть безоплатно отримати КЕП в особистому онлайн-кабінеті Приват24 або у відділенні банку.
• У чатботі Ощадбанку онлайн: клієнти банку можуть скористатися послугою безоплатно.
• У Міністерстві внутрішніх справ та Державній податковій службі: послуга також є безоплатною.
Рекомендація: зберігайте електронний ключ на знімному носії (наприклад, на флешці).
Виписка про закриття ФОП буде автоматично сформована після зняття з обліку податковою та органами статистики протягом двох робочих днів. Завантажити її можна в розділі Отримані документи.
Бухгалтер може закрити ваш ФОП лише офлайн. Для цього він має мати нотаріально посвідчену довіреність від вашого імені.
Так, ви можете подати заяву про закриття ФОП онлайн і не відвідувати ЦНАП чи податкову. Система автоматично внесе запис до Єдиного державного реєстру та проінформує податкову службу, де було зареєстровано ФОП, про його закриття.
Якщо у вас є ліцензії, їх необхідно анулювати особисто або через посередника, який має нотаріально посвідчену довіреність від вашого імені.
Так, ви можете відкрити ФОП у будь-який час. Однак це буде нова реєстрація, оскільки відновити закритий ФОП неможливо.