~ 20 хвилин
10 днів
безкоштовно
Тут можна подати заяву на надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, внести зміни в раніше надані містобудівні умови та обмеження або скасувати їх.
Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі — містобудівні умови та обмеження) — документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
1. Вам знадобиться кваліфікований електронний підпис.
2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього потрібні такі документи:
- засвідчена копія документа, що підтверджує право власності, користування земельною ділянкою або ж договір-суперфіція;
- топографо-геодезичний план М 1:2000 з нанесенням контурів ділянки.
Заява сформується автоматично. Після підписання ми направимо її до уповноваженого органу містобудування та архітектури за місцезнаходженням земельної ділянки. Якщо в земельної ділянки кілька власників — усі вони мають підписати заяви.
У разі внесення змін або скасування містобудівних умов та обмежень вам знадобиться реєстраційний номер документа, в який вносяться зміни, та сканкопії документів, що підтверджують такі зміни.
Якщо ви не хочете або не можете подати заяву в електронній формі, зверніться до Центру надання адміністративних послуг. Для цього вам знадобляться:
- заповнена заява;
- ідентифікаційний код;
- паспорт;
- засвідчена копія документа, що підтверджує право власності, користування земельною ділянкою або ж договір-суперфіція;
- топографо-геодезичний план М 1:2000 з нанесенням контурів ділянки.
Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП, зверніться до уповноваженого органу містобудування та архітектури за місцем розташування вашої ділянки.
Якщо документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа, що підтверджують повноваження представника.
Зверніть увагу: якщо заявник — іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт.
Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина після подання заяви.
Щойно містобудівні умови та обмеження будуть зареєстровані — відповідний запис з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію містобудівних умов та обмежень можна на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Після отримання містобудівних умов та обмежень можете починати розробку проєкту. Це можливо, якщо у вас є всі дані для проєктування.
Це документ, що є частиною даних для проєктування. Він містить: комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки; розмір кількість відступів будинків і cпоруд від червоних ліній; дані про межі земельної ділянки, її благоустрій та озеленення; інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією. Проєктувальник може визначити межі та параметри майбутнього будівництва.
Під час заповнення заяви на кроці Замовники вкажіть дані всіх співвласників земельної ділянки та їхні електронні пошти. Після того, як ви підпишете заяву, Дія надішле посилання із заявою на підпис іншим співвласникам на вказані пошти. Співвласники мають перейти за посиланням, авторизуватись у кабінеті громадянина та підписати заяву електронним підписом (КЕП) або Дія.Підписом. Після цього документ буде надіслано на розгляд.