Подання заяви:

~ 30 хвилин

Надання послуги:

30 днів

Вартість:

безкоштовно

Опис послуги:

Тут можна подати заяву на отримання субсидії на сплату послуг за ЖКГ

Субсидія може надаватися в таких формах:

1)внески за обслуговування об'єктів комерційного обліку в багатоквартирних будинках та таких послуг:

- послуги з управління багатоквартирним будинком;

- послуг з постачання та розподілу природного газу, електроенергії, тепла, води, поводження з побутовими відходами;

2) внески за обслуговування об'єктів комерційного обліку, абонентське обслуговування в багатоквартирних будинках. Також витрати на управління та комунальні послуги в багатоквартирному будинком з ОСББ чи кооперативом;

3) на придбання газу та твердого, рідкого побутового палива.

Житлові субсидії на придбання палива надаються один раз на рік. Вони призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Як отримати послугу
Онлайн

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. Виберіть у меню Послуги на порталі Дія послугу Заява на субсидію.

3. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.

4. Вкажіть, чи перебуваєте у шлюбі.

5. Вкажіть адресу, за якою бажаєте отримати субсидію.

6. Вкажіть інформацію про заборгованість за сплату послуг ЖКГ.

7. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, відмітьте необхідні послуги з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.

8. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на оплату внесків. Якщо так, відмітьте необхідні внески з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.

9. Виберіть, чи потрібна субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

10. Виберіть, чи проживають за адресою отримання субсидії лише непрацездатні особи.

11. Виберіть спосіб отримання субсидії. На картку банку (вкажіть IBAN рахунку) або національним поштовим оператором зв'язку.

12. Вкажіть наявність розділених особових рахунків у зазначеному житлі.

13. Заповніть інформацію про характеристику житлового приміщення або будинку.

14. Виберіть особливості домогосподарства з переліку доступних за наявності.

15. Виберіть, чи проживають інші особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх осіб, що проживать у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.

16. Виберіть, чи проживають всі особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх членів сім'ї осіб, що проживать у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.

17. Заповніть дані про доходи. Заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

18. Заповніть дані про наявність транспортних засобів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

19. Заповніть дані про придбане майно та сплачені послуги. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

20. Заповніть дані про придбану валюту. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

21. Заповніть дані про те, що ви, члени господарства або члени їхній сімей маєте депозитні рахунки з сумою понад 100 тис. грн. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

22. Заповніть дані про наявність та сплату аліментів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

23. Заповніть дані про наявність нерухомого майна. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.

24. Завантажте необхідні копії документів для отримання субсидії.

Офлайн

Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання). З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами приймають від громадян структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх на папері поштою або в електронній формі (через офіційний вебсайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг).

У паперовому вигляді заяви з необхідними документами також приймають уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі — посадові особи виконавчого органу) та посадові особи центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Громадянин надає:

- заяву про призначення та надання житлової субсидії;

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

За потреби можуть бути також додані:

- договір найму (оренди) житла (за наявності);

- довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ;

- інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації.

Такими документами можуть бути:

- довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні;

- довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;

- акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;

- договори оренди житла в іншому місці тощо.

Результат

Призначення субсидій за вказаними видами.

Наступні кроки

Отримання коштів за номером рахунку або Укрпоштою.

Часті питання та відповіді
Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається особі за місцем реєстрації. При призначенні враховуються також доходи членів сім’ї заявника в разі, якщо фактичне місце проживання не збігається з місцем реєстрації. Якщо в житлі зареєстровані неповнолітні діти без батьківської опіки та/або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, житлова субсидія призначається за заявою опікуна. За рішенням органів соціального захисту населення субсидія може призначатися за фактичним місцем проживання особам, які орендують житло на підставі договору найму, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Житлова субсидія також може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами. У випадках призначення житлової субсидії орендарям та внутрішньо переміщеним особам, склад домогосподарства вказує заявник час звернення за призначенням житлової субсидії. Йому потрібно додати відповідні документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства. Житлова субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації та фактичним місцем проживання.

Хто має право на отримання допомоги?

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу. Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї: - обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства - середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу; - дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2021 складає 2189 грн.); - отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 20%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

На які послуги надається житлова субсидія?

Наразі у вигляді житлових субсидій держава відшкодовує витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, а саме: 1) внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються в багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також таких житлово-комунальних послуг: - житлової послуги — послуги з управління багатоквартирним будинком; - комунальних послуг — послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами; 2) внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються в багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, у якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив та витрат на комунальні послуги в такому будинку; 3) на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

На який термін надається субсидія?

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується на неопалювальний сезон — з 1 травня до 30 вересня та опалювальний сезон — з 1 жовтня до 30 квітня. Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні. При призначенні враховується тривалість опалювального сезону з 16 жовтня до 15 квітня включно.

Файли Cookie
Дія не зберігає дані, але використовує cookies щоб працювати правильно. Натисніть «Дозволити всі», якщо ви погоджуєтесь на використання порталом цих файлів.
Центр налаштування конфіденційності
Ваш браузер зберігає та отримує інформацію у формі cookie файлів. Вона може стосуватись вас, ваших інтересів або вашого пристрою. Ця інформація не ідентифікує безпосередньо вас, але персоналізує ваш вебдосвід. Файли cookie потрібні для того, щоб персоналізувати ваше користування Порталом та зробити його приємнішим і зручнішим.
Обов’язкові файли cookie
Вони потрібні, щоб реагувати на ваші запити, початок сеансу, авторизацію чи заповнення форм. Ви можете налаштувати свій браузер так, щоб він блокував ці файли або ж сповіщав про їх використання. У такому разі деякі частини Порталу не працюватимуть. Cookie не зберігають особисту інформацію
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux