Після початку повномасштабного вторгнення команда Мінцифри запустила 52 нові послуги на порталі та в застосунку Дія. Продовжили відцифровувати найпопулярніші держпослуги та паралельно працювали над найбільш актуальними сервісами – військовими й соціальними.
В інтерв’ю для видання “Гордон” керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік розповів про революційне оновлення в застосунку — Дія.Підпис-EU. Це електронний підпис, який відповідає вимогам ЄС. Завдяки йому українці зможуть підписувати європейські контракти і документи. Зараз триває бета-тест послуги.
“Це той самий електронний підпис, який можна активувати за одну хвилину в Дії. Але тепер він відповідає технічним вимогам Євросоюзу. Це потужний крок на шляху до цифрового безвізу. Адже за допомогою Дія.Підпису-EU українські підприємці, наприклад, зможуть підписувати договори про співпрацю з європейськими партнерами онлайн”, — пояснив Мстислав Банік.
Також в інтерв’ю керівник із розвитку електронних послуг в Мінцифрі розповів, як Дія адаптувалася до умов воєнного часу та чи змінилося ставлення українців до застосунку.
“На початок повномасштабного вторгнення у нас було близько 14,5 млн користувачів, зараз — 18,9 млн. Тобто навіть за такий час у нас додалося майже 5,5 млн користувачів. Раніше для людей Дія була опцією, яка додавала зручності з тими ж документами, але для добровільного використання. І хоча зараз застосунок продовжує бути не примусовим сервісом, не обов'язковим для використання, Дія дійсно стала настільним застосунком. Зникли запитання від людей, чи буде та чи інша послуга в Дії, а з'явилися запитання, коли той чи інший сервіс буде в Дії. Змінилася парадигма у людей — вони тепер чекають все тільки в застосунку”, — зазначив Мстислав Банік.
Він також розповів, як Дія допомагає українцям за кордоном. Хоча на юридичному рівні Дію ще не визнали в інших країнах, тому що для цього їм необхідно впровадити подібний сервіс у себе, уряди держав вже знайшли опції, які дозволяють українцям користуватися послугами.
“У деяких країнах українці подаються на соцвиплати, використовуючи електронні документи в застосунку, тому що це єдині документи, які в них є на руках. У Польщі взагалі запустили послугу видачі дозволу на проживання, яка може взаємодіяти з Дією. У Канаді можна випустити канадське водійське посвідчення, просто показавши права в Дії. У двох канадських провінціях довіряють документам з Дії, щоб видати канадські документи”, — зазначив Мстислав Банік.
Мстислав Банік анонсував, які нові послуги вже найближчим часом з’являться в Дії, розповів про сервіси для підприємців, експорт Дії за кордон та пояснив, чому опитування в застосунку — важливий інструмент для держави.
Повне інтерв’ю читайте за посиланням: https://gordonua.com/ukr/publications/predstavnik-mintsifri-banik-1657124.html
ви можете вільно користуватися ним.
цей браузер
- Windows
цей браузер
- Mac OS