~ 30 хвилин
10 днів
безкоштовно
Тут можна подати Декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з незначними наслідками (СС1). Також можна подати заяву про виправлення технічної помилки у вже виданій декларації.
1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).
2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього вам знадобиться повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та технічний паспорт об’єкта.
Якщо виправили технічну помилку в декларації, вам знадобиться реєстраційний номер документа, в який вносяться зміни, та сканкопії документів, що підтверджують такі зміни.
4. Після цього сформується декларація, яка після підписання направиться до органу держархбудконтролю за місцезнаходженням об’єкта.
5. Зверніть увагу! Якщо земельна ділянка перебуває у спільній власності — співвласники отримають сповіщення про підписання декларації.
1. Якщо ви не хочете або не можете подати декларацію в електронній формі, ви можете звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг. Для цього вам знадобиться ідентифікаційний код та паспорт.
2. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП особисто, ви можете надіслати заповнену декларацію поштою.
3. Якщо документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа, що підтверджують повноваження представника.
Зверніть увагу! Якщо заявник — це іноземець або особа без громадянства, документ, що посвідчує особу, — це національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.
4. Тут ви можете завантажити форму декларації про готовність до експлуатації обʼєктів СС1.
Після подання декларації її статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи повернення документа на доопрацювання також з’явиться в кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.
Щойно декларацію зареєструють, запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію декларації можна за допомогою Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Після введення об’єкта до експлуатації ви можете оформити право власності на нього. Зверніться до ЦНАП, державного реєстратора або нотаріуса.
Перед прийняттям об’єкта в експлуатацію проведіть його технічну інвентаризацію. За її результатами отримаєте технічний паспорт об’єкта з основними характеристики та техніко-економічними показниками. Провести таку інвентарізацію може атестована особа, яка має відповідний сертифікат. Перевірити наявність та чинність сертифіката можна в Реєстрі будівельної діяльності.
Вносити зміни у видану декларацію можна, якщо виявлено технічну помилку. Наприклад, у разі друкарської, граматичної чи арифметичної помилки можете подати виправлену декларацію, скориставшись цією послугою, або звернутися до ЦНАПу.
У разі зміни підрядника сповістіть про це орган державного архітектурно-будівельного контролю, який зареєстрував ваше повідомлення, за допомогою листа.
Зверніть увагу! Заборонено продовжувати будівельні роботи без подання такого листа.
Так, можете, але перед тим подайте повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок будівельних робіт з метою зміни замовника будівництва. Це можна зробити онлайн на порталі Дія. Або зверніться до ЦНАПу за місцем розташування об'єкта офлайн чи на електронну пошту з листом про зміни в повідомленні про початок будівельних робіт. Завантажити форму повідомлення. Після погодження змін зможете зареєструвати декларацію.