Повідомлення про початок будівельних робіт СС1
Подання повідомлення:

~ 20 хвилин

Реєстрація:

автоматично або до 10 днів

Вартість:

безкоштовно

Опис послуги

Тут можна подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).


Як отримати послугу
Онлайн

1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).

2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього вам потрібні містобудівні умови, проєктна документація та експертиза (у разі розроблення).

4. Після цього автоматично буде сформовано повідомлення, яке після підписання буде направлене до органу держархбудконтролю відповідно до місцезнаходження об’єкта.

5. Зверніть увагу! Ви можете подати повідомлення лише за умови наявності відомостей у Державному реєстрі прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України про право на користування земельними ділянками, на яких будуть проводитись підготовчі роботи.

6. Зверніть увагу! Якщо земельна ділянка перебуває у спільній власності, необхідно зазначити контактні дані співвласників для отримання ними сповіщень про необхідність підписати повідомлення.

Офлайн

1. Якщо ви не хочете або не можете подати повідомлення в електронній формі, ви можете звернутися до Центру надання адміністративних послуг за місцем розташування вашого об’єкта. Для цього вам знадобиться ідентифікаційний код та паспорт.

Зверніть увагу! У разі, якщо ваш об’єкт розташований на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, документ повинен бути зареєстрований Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Для цього необхідно подати повідомлення до Центру надання адміністративних послуг м. Києва за адресою: 02081, м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19-Б.

2. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП особисто, ви можете надіслати заповнене повідомлення поштою.

3. Якщо ваш документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа.

Зверніть увагу! Якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.

4. Завантажити форму повідомлення про початок будівельних робіт СС1 можна тут.

Результат

Після подання повідомлення його статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи повернення документа на доопрацювання також з’явиться в кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.

Після реєстрації повідомлення запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію повідомлення можна на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Наступні кроки

Після завершення будівельних робіт ви можете подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Після реєстрації декларації ви зможете оформити право власності на об’єкт будівництва.

Часті питання та відповіді
Як визначається клас наслідків?

Віднесення об’єкта будівництва до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проєктною організацією під час розробки проєкту будівництва. Він завжди вказується у проєктній документації.

Що таке містобудівні умови та обмеження і як їх отримати?

Містобудівні умови та обмеження — це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва. Це одна зі складових вихідних даних для проєктування. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника. У разі будівництва об’єкта на підставі будівельного паспорта містобудівні умови та обмеження не потрібні.

У мене змінився підрядник або адреса. Що робити?

У разі зміни підрядника вам необхідно сповістити про це листом орган державного архітектурно-будівельного контролю, який зареєстрував ваше повідомлення. Зверніть увагу! Продовження виконання будівельних робіт без подання такого листа забороняється.

Я — новий власник земельної ділянки. Як мені продовжити будівництво?

У такому випадку вам необхідно заповнити повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт та подати заповнене повідомлення до ЦНАП за місцем розташування об’єкта особисто або листом. Завантажити форму повідомлення можна тут.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux