~ 15 хвилин
10 днів
безкоштовно
Тут можна подати заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт для об’єктів, що належать до класу відповідальності СС2/СС3.
1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).
2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Вам знадобляться містобудівні умови та обмеження, копії документів, що підтверджують право власності або користування, копії договорів підряду, проєктна документація.
4. Заяву буде сформовано автоматично та після підписання направлено до органу держархбудконтролю відповідно до місцезнаходження об’єкта.
5. Зверніть увагу! Копії документів, необхідні для отримання дозволу, мають бути надані у форматі PDF в якості, достатній для прийняття рішення посадовцем органу державного архітектурно-будівельного контролю.
6. Зверніть увагу! Якщо замовниками будівництва виступають кілька осіб, вам необхідно зазначити контактні дані всіх замовників з метою отримання ними сповіщень про необхідність підписання пакету документів.
Відповідно до статті 26 прим.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» документи на отримання дозвільних документів для об’єктів, що належать до класу відповідальності СС2/СС3, приймаються виключно в електронній формі.
Після подання заяви на видачу дозволу її статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про видачу дозволу або відмову у видачі дозволу також з’явиться у кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.
Після видачі дозволу запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності, а в кабінет громадянина буде направлено електронну копію дозволу або відмову у видачі дозволу. Перевірити реєстрацію дозволу можна за допомогою Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Після видачі дозволу на виконання будівельних робіт ви можете починати будівництво.
Після завершення будівельних робіт вам необхідно подати заяву на видачу сертифіката, що засвідчує готовність об’єкта до експлуатації! Для цього ви можете скористатися послугою за посиланням!
Щоб отримати електронний підпис, зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, надавши заповнену реєстраційну форму, ваші паспортні дані та номер платника податків. Вартість послуги становить близько 200 гривень, але може відрізнятися в різних центрах сертифікації ключів. Повний перелік таких центрів – за посиланням.
Користувачі Приватбанку можуть отримати електронний підпис безкоштовно в особистому онлайн кабінеті «Приват24» або у відділенні банку.
Електронний ключ до підпису радимо зберігати на знімному носії (наприклад, на флешці).
Віднесення об’єкта будівництва до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проєктною організацією при розробці проєкту будівництва. Він завжди вказується у проєктній документації.
Містобудівні умови та обмеження — це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва. Документ є одним зі складових вихідних даних для проєктування. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника.