~ 20 хвилин
10 днів
безоплатно
Тут ви можете запросити дозвіл на будівництво об’єктів, що за класом відповідальності належать до об’єктів з середніми та значними наслідками (СС2 та СС3). На сторінці також можна подати заяву про внесення змін у вже виданий дозвіл.
1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
2. Заповніть онлайн-форму на отримання дозволу або внесення змін у чинний дозвіл.
Щоб отримати новий дозвіл, знадобляться такі документи:
- реєстраційний номер Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва для проєктної документації;
- копії документів про право власності або право користування земельною ділянкою (подаються, якщо дані про земельну ділянку відсутні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).
Щоб внести зміни у чинний дозвіл, знадобляться такі документи:
- номер дозволу, в який потрібно внести зміни;
- реєстраційний номер Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва для проєктної документації;
- реєстраційний номер Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва для рішення з присвоєння адреси (якщо зміни вносяться в адресу об'єкта);
- копії документів про право власності або право користування земельною ділянкою (подаються, якщо дані про земельну ділянку відсутні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).
Важливо для отримання послуги:
1. Додати такі документи в особистому кабінеті Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва:
- договір підряду;
- дані про виконавців авторського та технічного нагляду;
- експертиза проєктної документації.
Зверніть увагу: якщо у проєкту змінюється замовник, проєктувальник, головний інженер або архітектор, зміни потрібно внести в сам проєкт. Якщо у проєкту змінюється підрядник, авторський або технічний наглядач, відповідні особи мають додати нові дані до проєктної документації.
2. Копії необхідних документів слід додавати у PDF-форматі. Важливо, щоб якість документів була високою й інформація легко зчитувалась.
3. Слід додати контактні дані всіх замовників будівництва. Це потрібно, щоб замовники отримали сповіщення про необхідність підписання документів.
Дозвіл можна отримати тільки онлайн. Це визначено Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (стаття 26, примітка 1).
Після подання заяви її статус можна перевірити в особистому кабінеті на порталі Дія. Повідомлення про видачу або відмову у видачі дозволу також з’явиться в особистому кабінеті та буде відправлено на електронну пошту.
Коли дозвіл буде отримано, відповідний запис з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Копія дозволу або відмови також підтягнеться до особистого кабінету на порталі Дія. Перевірити реєстрацію дозволу можна за допомогою порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Після видачі дозволу на будівельні роботи можете починати будівництво.
Коли будівництво буде завершено, подайте заяву про видачу сертифіката, що засвідчує готовність об’єкта до експлуатації. Для цього скористайтеся відповідною послугою на порталі Дія.
Отримати електронний підпис можна двома способами:
1. Звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів (перелік центрі знайдете за посиланням. Орієнтовна вартість послуги — 200 грн.
2. Через особистий кабінет Приват24 або у відділенні ПриватБанку. Банк безоплатно надає послугу своїм клієнтам.
Важливо: рекомендуємо зберігати електронний підпис у надійному місці. Наприклад, на флешці або іншому знімному носії.
Клас наслідків встановлює організація, що готує проєкт будівництва. Він зазначається у проєктній документації.
Містобудівні умови та обмеження — це документ, у якому зазначені вимоги до проєктування та будівництва.
Отримати документ можна в органі держархбудконтролю, заповнивши заяву на цій сторінці. Документ надається безоплатно.
Зверніться до організації, яка вносила інформацію про проєктну документацію до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Якщо проєкт затвердили до 01.08.2021 р., ви можете внести інформацію про проєктну документацію самостійно через особистий кабінет ЄДЕССБ.
Договір підряду повинен прив’язати сам підрядник, скориставшись автоматизованим робочим місцем (АРМ) учасника будівництва на порталі ЄДЕССБ. Якщо ви виконуєте роботи без підрядника, повідомте про це. Авторизуйтесь на порталі ЄДЕССБ та виберіть відповідну опцію в меню АРМ Учасника будівництва — Відомості про виконання будівельних робіт.
Проблеми з перевіркою проєктної документації найчастіше пов’язані з помилками в документах. Наприклад, неправильно вказані дані у відомостях про авторських та технічних наглядачів, в експертизі проєктної документації тощо.
Щоб виправити помилки, зверніться до людини, яка готувала проєктну документацію, та попросіть внести корективи. Коли зміни будуть внесені, необхідно ще раз відправити документацію на перевірку ЄДЕССБ.
Внесіть зміни в дані, що не пройшли перевірку, та подайте виправлену заяву. Якщо дані внесено коректно, можна продовжити подання заяви, навіть за умови наявності помилок на сторінці попередньої перевірки.