~ 20 хвилин
автоматично або 5 днів (+ 5 днів для підтвердження відомостей УОМА)
безкоштовно
Тут можна подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та повідомлення про зміну даних в повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)
1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).
2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього вам потрібні містобудівні умови та обмеження, проєктна документація та експертиза (у разі розроблення).
У разі внесення змін у повідомлення про початок будівельних робіт вам знадобиться реєстраційний номер документа, в який вносяться зміни, та сканкопії документів, що підтверджують такі зміни.
4. Після цього автоматично буде сформовано повідомлення, яке після підписання буде направлене до органу держархбудконтролю відповідно до місцезнаходження об’єкта. Якщо в земельної ділянки декілька власників, їм також потрібно буде підписати повідомлення.
1. Якщо ви не хочете або не можете подати повідомлення в електронній формі, ви можете звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг. Для цього вам знадобиться ідентифікаційний код та паспорт.
2. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП особисто, ви можете надіслати заповнене повідомлення поштою.
3. Якщо документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа, що підтверджують повноваження представника.
Зверніть увагу! Якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.
4. Завантажити форму повідомлення про початок будівельних робіт СС1 можна тут.
Після подання повідомлення його статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи повернення документа на доопрацювання також з’явиться в кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.
Після реєстрації повідомлення запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію повідомлення можна на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Після завершення будівельних робіт ви можете подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Після реєстрації декларації ви зможете оформити право власності на об’єкт будівництва.
Віднесення об’єкта будівництва до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проєктною організацією під час розробки проєкту будівництва. Він завжди вказується у проєктній документації.
Містобудівні умови та обмеження — це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва. Це одна зі складових вихідних даних для проєктування. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника. У разі будівництва об’єкта на підставі будівельного паспорта містобудівні умови та обмеження не потрібні.
Для цього внесіть зміни до вже поданого повідомлення про початок будівельних робіт, натиснувши Подати повідомлення. Або зверніться до ЦНАПу за місцем розташування об'єкта офлайн чи на електронну пошту з листом про зміни в повідомленні про початок будівельних робіт. Завантажити форму повідомлення
У разі зміни підрядника необхідно внести зміни до вже поданого повідомлення про початок будівельних робіт, натиснувши Подати повідомлення або сповістити про це листом орган державного архітектурно-будівельного контролю, який зареєстрував ваше повідомлення.
Зверніть увагу: продовжувати будівельні робіт без внесення змін або подання листа заборонено.
Проблеми з перевіркою проєктної документації найчастіше пов’язані з помилками в документах. Наприклад, неправильно вказані дані у відомостях про авторських та технічних наглядачів, в експертизі проєктної документації тощо.
Щоб виправити помилки, зверніться до людини, яка готувала проєктну документацію, та попросіть внести корективи. Коли зміни будуть внесені, подайте заяву на порталі Дія ще раз.