~ 10 хвилин
1 робочий день
безоплатно, крім зміни ПІБ та адреси місця реєстрації ФОП (200 грн)
Тут можна внести зміни до ФОП у Єдиному державному реєстрі. Зокрема, дані щодо громадянства, видів економічної діяльності, контактної інформації, ПІБ та адреси реєстрації ФОП.
Увага! Змінити номер платника податків/паспортних даних наразі можна тільки офлайн.
Внесення зміни до громадянства, видів економічної діяльності та контактної інформації фізичної особи-підприємця — безоплатно.
Зміна ПІБ та адреси місця реєстрації — 200 грн.
1. Натисніть Подати заяву, авторизуйтесь або зареєструйтесь у кабінеті громадянина.
2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги та підпишіть заяву електронним підписом фізичної особи або використайте ключ ФОП.
3. У разі внесення змін до виду діяльності (КВЕД), ПІБ, місця знаходження, якщо ви є платником єдиного податку, автоматично формується заява до податкової.
4. Заяву на внесення змін до даних ФОПа буде надіслано до реєстратора.
5. Якщо ви обрали систему оподаткування (як загальну, так і спрощену), то відповідні відмітки проставляються в заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності.
6. Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги. Сповіщення про результат також надійде на електронну пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу.
1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).
Після того, як будуть внесені зміни в Єдиний державний реєстр, можете отримати виписку в розділі Результат надання адміністративних послуг за кодом опису, який буде відправлено на електронну пошту.
Крім того, виписку можна отримати в кабінеті громадянина. Вона має юридичну силу. Її можна роздрукувати й користуватися, як будь-яким іншим документом.
Заява до податкової формується автоматично після внесення змін до виду діяльності (КВЕД), якщо ви є платником єдиного податку.
Якщо податкова відмовила щодо внесення змін, повідомте її про зміни через Електронний кабінет платника податку:
- 1-ша і 2-га група єдиного податку — до 20-го числа наступного місяця;
- 3-тя група єдиного податку — разом із декларацією за квартал, у якому отримали дохід від нового КВЕД (не пізніше 40 днів після закінчення податкового кварталу).
Для цього подайте заяву онлайн через програму податкової «Єдине вікно» (код форми — F/J 0102003) або надішліть скановану заяву через Електронний кабінет платника податків (розділ — Листування з ДПС). Також можете звернутися до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації ФОП.
Щоб змінити податкову адресу, групу єдиного податку або систему оподаткування, зверніться до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації ФОП. Перелік центрів — тут.
Якщо ви ФОП, який переходить з 1-ї чи 2-ї групи до 3-ї, подайте декларацію за період роботи на попередній групі в рік переходу (пп. 296.5.1 ПКУ). Термін подання — не пізніше 40 днів після закінчення останнього кварталу роботи в попередній групі. У декларації вкажіть суму доходу за період до переходу й суму сплаченого єдиного податку.
Наприклад: якщо ви переходите до 3-ї групи з IV кварталу 2019 року, слід подати декларацію за три квартали роботи у 1-й чи 2-й групі. Зробити це треба протягом 40 днів після закінчення III кварталу, вказавши суму доходу за 9 місяців та суму сплаченого ЄП.
Щоб отримати електронний підпис, зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, надавши заповнену реєстраційну форму, ваші паспортні дані та номер платника податків. Вартість послуги складає близько 200 гривень, але може відрізнятися в різних центрах сертифікації ключів. Повний перелік центрів – за посиланням.
Користувачі Приватбанку можуть отримати електронний підпис безкоштовно у особистому онлайн кабінеті «Приват24» або звернувшись до відділення банку.
Електронний ключ до підпису бажано зберігати на знімному носії (наприклад, на флешці).
Причини відмови надішлють на вашу електронну адресу та продублюють в особистому кабінеті громадянина. Після усунення причин ще раз подайте заяву на реєстрацію.
Бухгалтер може подати заяву на внесення змін у ФОП офлайн. Для цього в нього має бути нотаріально посвідчена довіреність від вашого імені.
Перевірте статус опрацювання заяви в кабінеті громадянина в розділі Послуги – Замовлені послуги. Якщо статус заяви не змінився в особистому кабінеті й ви не отримали листа, зверніться до служби підтримки Дії.
Також інформацію про реєстрацію діяльності можна перевірити на порталі ЄДР у розділі Безкоштовний запит.
Так, ви можете внести зміни онлайн, навіть якщо відкривали ФОП офлайн.