до 20 хвилин
безоплатно
Тут ви можете надіслати заяву до міжнародного Реєстру збитків про репарації (компенсацію), пов'язані зі збитками через руйнування або пошкодження житла, що знаходиться на території України в межах міжнародно-визнаних кордонів, внаслідок міжнародно-протиправних дій Російської Федерації в Україні або проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року. Подати заяву про репарації до міжнародного Реєстру збитків можна, навіть якщо ви вже отримували компенсацію за програмою єВідновлення. Якщо в майна декілька співвласників, кожен має подати заяву окремо.
1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
2. Заповніть заяву. Підтвердьте заповнені дані або додайте інформацію про:
- нерухомість;
- право власності;
- мешканців;
- обставини пошкодження
- докази пошкоджень та вартості збитків;
- розмір компенсації;
- місце проживання;
- контактні дані.
3. Підпишіть електронним підписом та відправте.
Реєстр збитків перевірить заяву і внесе до Реєстру. Після розробки компенсаційного механізму заява та докази до неї будуть передані майбутній комісії з розгляду заяв для розгляду по суті та ухвалення рішення про виплату компенсації.
Заява та докази до неї будуть передані майбутній компенсаційній комісії, створення якої триває, для розгляду по суті та ухвалення рішення про розмір компенсації. Статус заяви та повідомлення про хід розгляду надійдуть у кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу та на електронну пошту.
Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, збирає заяви про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації, починаючи з 24 лютого 2022 року, на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, а також відповідні докази. Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами. Штабквартира Реєстру розміщена в м. Гаага. Україна разом з партнерами вже займаються розробкою компенсаційного механізму, який розглядатиме подані заяви по суті, і прийматиме рішення про розмір належної компенсації в кожному окремому випадку.
За загальним правилом, заява подається повнолітніми заявниками — власниками нерухомого майна. Найближчим часом також можна буде подати заяву і за дітей.
Подання заяви доступне для пошкодженого або зруйнованого майна. Це може бути:
- приватний будинок;
- квартира;
- житлове приміщення;
- дачний будинок;
- садовий будинок;
- садиба;
- житловий будинок садибного типу.
Наразі триває процес збору заяв, а також їх опрацювання для внесення до Реєстру. Розгляд заяв по суті та визначення розміру компенсації відбуватиметься майбутньою компенсаційною комісією, робота над створенням якої триває. Про всі подальші кроки щодо заяв Реєстр та Дія надішле повідомлення в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу та на електронну пошту.
Кожен співвласник подає заяву сам за себе. Отримувати згоду іншого співвласника при цьому не потрібно. Найближчим часом також можна буде подати заяву й за дітей.
Можна додати такі види додаткових матеріалів:
- Підтвердження факту завданих збитків
- Підтвердження суми завданих збитків
- Дані про подію, що спричинила руйнування
- Підтвердження ціни нерухомості
- Підтвердження ціни ремонту
- Коментар
- Інші матеріали
Файли мають бути у форматах PNG, JPG, HEIC. Розмір файлу не повинен бути більше 5 МБ.
На підтримку заяви рекомендується надати всі докази та інформацію: будь-які документи, записи, заяви, фотографії або інші матеріали. Це допоможе Реєстру в обробці, розгляді заяви та ухваленню рішення щодо внесення заяви до Реєстру збитків. В подальшому всю інформацію буде передано створеній в майбутньому компенсаційній комісії для розгляду заяви по суті та призначення компенсації.
Так, заяву можна подати незалежно від того, де саме знаходиться майно — в тому числі на тимчасово окупованих територіях та в зоні активних бойових дій.
Так.
При заповненні заяви вкажіть бажану суму компенсації, яку хочете отримати додатково до виплати за програмою єВідновлення. Деталі про нарахування компенсації будуть відомі після розробки компенсаційного механізму.
Якщо підтягнулись некоректні дані про номер об'єкта нерухомості у ДРРП, адресу, загальну площу чи кількість співвласників — зверніться в ЦНАП або до нотаріуса, щоб виправити дані в Реєстрі речових прав (ДРРП).
Якщо некоректні дані про номер у РПЗМ, належність до культурної спадщини, кількість людей, що проживали, дані про будівлю чи приміщення — зверніться до органів місцевої влади для виправлення в Реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна.
Дані про акти та звіти підтягуються з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Щоб виправити їх, зверніться до органу місцевого самоврядування.
Це значить, що в Реєстр речових прав (ДРРП) внесені некоректні дані. Щоб виправити їх, зверніться до ЦНАПу або нотаріуса.
Так, ви можете подати заяву та вказати суму компенсації, яку хочете отримати саме ви.
Заяву про репарації може подати кожен співвласник окремо, отже, потрібно вказати, який розмір відшкодування збитків хочете саме ви.
В разі призначення компенсації за програмою єВідновлення, компенсація призначається на ваш об'єкт нерухомості за пошкодження, яка нараховується одному зі співвласників. Проте, при поданні заяви про репарації до міжнародного Реєстру збитків інформація підтягується для всіх співвласників майна. Заяву про репарації до міжнародного Реєстру збитків співвласники подають окремо, тож кожен може вказати суму відшкодування збитків, яку хоче отримати.
Україна спільно з іноземними партнерами працює над розробкою компенсаційного механізму. Про всі важливі кроки, зокрема, про розгляд заяви — повідомлення надійдуть в кабінет громадянина у розділ Зверніть увагу та на електронну пошту.
З деталями та правилами подання заяви можна ознайомитись на сайті Реєстру збитків.